JML-diving

Menu
MENU

Metody vkládání

• Vozík se skládanými bočními podporami

Je to řešení, se kterým se často setkáváme na trhu. Vidle vozíku jsou vybaveny bočními podporami. Samotné vidle vozíku se ukrývají v podlaze. Pracovník postaví vozík s připravenou rakví mezi kolejnice, zvedne vidle vkládajícího vozíku do výšky dna rakve, vysouvá boční podpory, zvedne rakev a vybírá vozík. Toto řešení je vhodné pro rakve s nožkami nebo je nutná keramická kostka na opření rakve v peci. Tento systém může obsluhovat jedna osoba tak umožňuje vkládání každého typu rakve, pod podmínkou rychlého a bezproblémového vkládání. Nejvíce se doporučuje především u dřevěných typech rakví.

• Vozík s odnímatelnými příčnými podpěrami

Je to nejuniverzálnější způsob vkládání rakve. Vkládání je nejrychlejší, umožňuje použití libovolné rakve – v tom rakve kartónové a celta. Tento systém by měli obsluhovat dvě osoby (potřebné jsou na uložení rakve na podpěrách) a investor nemusí omezovat klienty typem používaných rakví. Při nepřetržitém provozu u tohoto systému musí investor vybavit místnost místem na odkládání horkých podpěr.

• Vkládání po válečcích

Je to systém, při kterém je při vkladajúcich dveřích umístěný kovový válec. Pracovník používá dodatečně kartonové válečky, po kterých posouvá rakve po jádru peci. Je určen pro rakve bez nožiček s rovným dnem, není vhodný pro lepenkové rakve. Obsluha je možná mechanickým vozíkem nebo bez vozíku (ruční vkládání rakve) jak i z katafalku. V závislosti na systému, do obsluhy potřební 1-4 pracovníci. Mezi užitvateľami, je to nejméně populární způsob.