JML-diving

Menu
MENU

Zprávy

Automatizace vozíků na zavedení rakve byla úspěšná

1.02.2019

Jak jsme již informovali, naše společnost vyhrála výběrové řízení na modernizaci vozíků na zavádění rakví dodávaných s TABO pecemi na severním hřbitově ve Varšavě. Projekt byl úspěšně dokončen.

Je to první taková realizace v Polsku a v Evropě. Automatické vozíky, které jsou nabízeny standardně s pecemi Funeris ZERO, je to v případě pecí TABO průkopnická realizace. Díky autorskému projektu modernizace realizované konstrukční kanceláří JML Funeris sp.z o.o. je řízení a přesun vozíku možný ve 3 režimech: plně automatický – ovládání na vozíku nebo na stěně, poloautomatický – kde obsluha částečně vydává řídící příkazy a ruční režim – nouzové situace. Celý systém je založen na moderních řídících jednotkách Siemens PLC. Systém vozíků bude napájen záložním zdrojom UPS, který zajistí kontinuitu procesu.

Do projektu byli zapojeni naši zaměstnanci z konstrukční kanceláře, automatizace a servisní inženýři.

Důležité je, že po modernizaci vozíky umožňují zavedení jakékoliv rakve – systém umožňuje naprogramovat například dřevěnou, lepenkovou nebo proutěnou rakev – 3 různé programy. Minimalizace času zavádění a času otevření dveří a oddělení obsluhy od bezprostřední blízkosti pece umožňuje výrazně zvýšit pracovní bezpečnost.

Plná automatizace navíc minimalizuje počet zaměstnanců potřebných pro provoz pece. Nyní může dokonce jedna osoba, působící jako obsluha pece, zavádět rakev v automatickém režimu.

U příležitosti modernizace se obnovil vnější vzhled vozíků, které jsou vybaveny krytem z nerezavějící oceli. To v kombinaci se skutečností, že během pozorování rodiny zavádění rakve do pece, může obsluha stát mimo pozorovacího pole, dodává eleganci zavádění rakve při zachování nejvyšších etických norem.

Následující video představuje zavádění rakve v automatickém režimu:

ZCK-Warszawa-Cmentarz-Polnocnykremacje-w-Warszawiewozek-do-trumnydetal-wozka-do-wprowadzaniawozki-TABO-po-modernizacji