JML-diving

Menu
MENU

Zprávy

Krematorium v Jeleniej Górze v nové lokalitě

19.05.2017

Krematorium ANUBIS v Jeleniej Górze v nové lokalitě bylo uvedené do provozu v prosinci 2016. Je druhým objektem tohoto druhu v městě s celkovým počtem cca 80 tis. obyvatelů. Investorem je Zakład Usług Pogrzebowych ANUBIS – rodinní pohřebnictví, které od vice než 25 let nabízí kvalitní kompletní pohřební služby. Díky dlouholetým zkušenostem a profesionalizmu firma zabezpečuje vypravení pohřbu na nejvyšší úrovni. Kromě toho majitele stále vyvíjejí a zlepšují svou činnost, čerpají přitom prostředky z fondů EÚ. Kremační linka byla částečně financovaná z Regionálního operačního programu pro Dolnoslezské vojvodstvo na období 2007-2013.
Spolupráce mezi Investorem a JML Funeris se začala již v roce 2014 podepsáním smlouvy o dodávce a montáži kremační peci spolu s video systémem, a o získaní emisního povolení – povolení na vypouštění znečisťujících látek do ovzduší. Původně kremační linka byla umístněná na území lázeňského místa Cieplice, kde se nacházelo jedno z dosavadních sídel Zakładu Usług Pogrzebowych Anubis. I přes odpor místních orgánů firma JML FUNERIS získala emisní povolení. Po uvedení do provozu Investor, v souvislosti s nákupem nového pozemku, rozhodl o výstavbě nového objektu – v sousedství nového hřbitova na ul. Sudeckiej. Firma JML FUNERIS zodpovídala za zpracování projektu a získaní všech potřebných povolení.
Nově stavěný objekt plní funkci pohřebního ústavu spolu s pitevnou, krematorium a technickou infrastrukturou. Umístnění objektu v blízkosti hřbitova umožňuje vypravovaní pohřbů, které se konají přímo na tomto cintoríne. Nabídka ústavu je určená zároveň individuálním zákazníkům jako aj jiným pohřebným ústavům.
V krematorium je moderní kremační pec Merkur E Standard Gen 3 vyrobená španělskou firmou Kalfrisa.