JML-diving

Menu
MENU

Zprávy

JML FUNERIS na Konferenci „Partnerství veřejného a soukromého sektoru v pohřebnictví”

16.03.2016

Ve dnech 10 – 11 března 2016 se v Krakově konala konference správcův a manažerův hřbitovů a majitelů pohřebných služeb „Partnerství veřejného a soukromého sektoru v pohřebnictví”. Konference uspořádala Polská asociace pohřebných služeb (Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe).
Konference se zúčastnilo několik desítek zástupců veřejných a soukromých pohřebních ústavů, správcův hřbitovů a majitelů krematorií z celého Polska.
Prvá část konference se vztahovala na právní a obchodní otázky spojené s výstavbou krematoria. Zástupcové firmy JML Funeris přiblížili zúčastněným problematiku plánovaní takové investice, získaní všech potřebných povolení a problémy, na které můžu narazit investoři. Vyjádřili se taky k obchodným otázkám týkajícím se rozšířeni nabídky pohřebního ústavu s krematorium o doplňující služby, které můžu byt zdrojem dodatečného přijmu, který zabezpečí likviditu takové investice. Velký zájem vzbudila prezentace týkající se povinností všech pohřebních ústavů v oblasti ochrany životného prostředí a podávaní hlášení na příslušné úřady. Diskusi vyvolala prezentace Právnické kanceláře ohledně plánovaných změn v zákoně o zadávání veřejných zakázek a jejich uplatnění v pohřebnictví.
Po obědní přestávce zástupcové Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Krakowa (Odděleni investicí Městského úřadu v Krakově) a pán Tomasz Salski – soukromý investor, pověděli zúčastněným o dokončené investici v rámci partnerství veřejného a soukromého sektoru, která spočívala ve výstavbě hřbitova a krematorium v Podgórkach Tynieckich.
Druhého dne konference zúčastnění navštívili novou budovu krematorium, do kterého kremační linku dodala firma FML Funeris. V krematoriu při Krakově byli nainstalované dvě peci model DUVAL-2 španělské firmy KALFRISA. Tyto zařízeni se vyznačují vysokou kapacitou, jsou určeny pro vykonávaní až 8000 kremací ročně, charakterizuje je plná automatika, vysoká odolnost, nízká spotřeba paliva a nízké emise.
Krakovské pece jsou vybavené nejmodernějším ovládacím systémem, který umožňuje vzdálený přístup k zařízení, modifikovanou kyslíkovou sondou o vyšší odolnosti a dekoračním pláštěm z nerezavějící ocele.
V současnosti Krematorium v Krakově je bezpochybně nejmodernějším objektem tohoto druhu v Polsku, dokonce i ve středovýchodní Evropě.

JML FUNERIS

JML FUNERIS

JML FUNERIS

JML FUNERIS

JML FUNERIS

1270037_969662263125491_2136553232059073506_o